We stand szilárd sampon

Haj- és testszappan rózsabimbó kivonattal.

Korlátozott kiadású haj- és testmosó szappanunk képviseli a regeneratív organikus mezőgazdaság számos előnyét. Egy termék formájában megfogalmazott manifest, amelynek földbarát tervezése 99,7%-ban biolábon bomlik le, és 100%-ban újrahasznosítható papírba csomagolva, hogy otthon vagy bárhová magaddal vihesd az életben. Regeneratív organikus fehér cickafarkkivonattal, amelyet az európai Regeneratív Organikus Központban termesztenek Parma, Olaszországban.

A regeneratív organikus fehér cickafarkra - az activist® összetevőnkre - összpontosítva az R&D igazgató, Eve Merinville és a gyógynövény szakértő Simon Jackson egy botanikai utazásra invitál minket a Davines Group Village-ban, a Tudományos Kerttől a saját laboratóriumunkig.

 

A klímaváltozás pusztító következményekkel jár az egész bolygóra nézve. Az emberi tevékenység által kibocsátott üvegházhatású gázok szennyezik a Föld légkörét, és csapdába ejtik a hőt, ami globális felmelegedést és klímaváltozást okoz. De még nem késő változtatni! Mi úgy döntöttünk, hogy a Föld mellé állunk. A Davines-nél mérjük a kibocsátásainkat, amennyire csak lehetséges, csökkentjük őket, és azokat a kibocsátásokat, amelyeket nem tudunk eltüntetni, szén-dioxid-megkötési projekteken keresztül semlegesítjük Etiópiában és Mexikóban. 2018 óta szén-dioxid-semleges vállalat vagyunk, és elköteleztük magunkat, hogy 2050-re elérjük a Net Zero célt. Csatlakozz hozzánk, és támogasd elkötelezettségünket a bolygó dekarbonizálása mellett!

A dekarbonizáció, vagyis a szén-dioxid és más üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése, kulcsfontosságú lépés a klímaváltozás megfékezésében és a Föld jövőjének megóvásában. Ha sikerül csökkenteni vagy teljesen eltüntetni a szén-dioxidot és egyéb káros gázokat a légkörből, számos jótékony hatása lesz a bolygónk számára:

1. Lassuló globális felmelegedés: A szén-dioxid és más üvegházhatású gázok megakadályozzák a Föld hőmérsékletének természetes szabályozását, ami globális felmelegedést okoz. A dekarbonizáció segít lassítani a felmelegedést, így mérsékelhetjük a szélsőséges időjárási jelenségeket, mint például a hőhullámokat, aszályokat, heves esőzéseket és árvizeket.

2. Az ökoszisztémák megóvása: A klímaváltozás negatívan hat a természetes ökoszisztémákra, mint például az erdőkre, óceánokra és vadon élő állatok élőhelyeire. Ha csökkentjük a szén-dioxid kibocsátást, lehetőséget adunk az ökoszisztémáknak a regenerálódásra, így fenntarthatóbbá válhat a természet egyensúlya.

3. Jó hatás az élővilágra: A csökkentett szén-dioxid kibocsátás segíthet megvédeni a fajokat, amelyek a klímaváltozás következtében veszélybe kerültek. A globális felmelegedés miatt a természeti élőhelyek elpusztulnak, sok állatfaj elvándorolni kényszerül, és a biodiverzitás csökken. A dekarbonizáció lassíthatja ezt a folyamatot, így megőrizhetjük a bolygó biológiai sokféleségét.

4. Tiszta levegő és egészségesebb életkörnyezet: Az ipari szén-dioxid kibocsátás gyakran együtt jár más légszennyező anyagokkal is, amelyek károsak az emberi egészségre, például légzőszervi betegségeket okoznak. A szén-dioxid csökkentése mellett a levegő minősége is javulhat, így csökkenthetők a légúti betegségek és javulhat az életminőség.

5. Fenntarthatóbb gazdaság: A dekarbonizáció támogatja a megújuló energiák, mint a nap- és szélenergia használatát, és ösztönzi a fenntartható gazdasági modellek kialakítását. A zöld energia és a fenntartható technológiák elősegítése hosszú távon új munkahelyeket hozhat létre, miközben csökkenti az energiafüggőséget és a fosszilis tüzelőanyagok iránti keresletet.

6. Jobb jövő a következő generációknak: Ha sikerül csökkenteni a szén-dioxid kibocsátást, akkor az utódaink számára egy élhetőbb, stabilabb és fenntarthatóbb világot hagyhatunk. A dekarbonizáció segít megelőzni a legrosszabb klímaváltozási forgatókönyveket, így a következő generációk is élvezhetik a Föld természeti kincseit.

Összességében, a dekarbonizálás egy kulcsfontosságú lépés ahhoz, hogy megőrizzük a bolygónk egészségét és fenntarthatóságát. A kibocsátások csökkentésével nemcsak a klímaváltozást mérsékelhetjük, hanem hozzájárulhatunk egy tisztább, élhetőbb világ megteremtéséhez.